Правила вибору віолончелі - що треба знати до покупк
На відміну від практично універсальної гітари, віолончелі залишаються нішевим музичним інструментом, що найчастіше можна зустріти у складі академічного ансамблю або оркестру. Та менше з тим, саме цей інструмент вважається одним з найбільш експресивних у світі струнних смичкових, та має репутацію власника найчарівнішого оксамитового голосу з широким виразним та динамічним діапазоном. Наша стаття, створена разом з експертами інтернет-магазину Музлайн, допоможе обрати інструмент тим, хто вибрав його для себе в якості основного.
Специфічна ніша
Перш за все, варто зауважити, що академічні оркестрові музичні інструменти - це окрема ніша, яка існує за своїми неписаними законами. Так, серед профі виконавців дуже високо ціняться вінтажні інструменти, що були у використанні, бо небезпідставно вважається, що їхнє звучання та експресивний потенціал розкриваються з роками, а отже чим довше і професійніше використовувався інструмент, тим краще він звучить. Натомість, нові фабричні віолончелі підходять для перших років навчання, вони є більш доступними за вартістю і, оскільки існує вікова та розмірова градація інструмента, розумніше починати саме з навчальних моделей. За виробництво найбільшої частки нових віолончелей на світовому ринку відповідає Китай, тоді як найкращий концертні моделі вироблялися в Італії і продовжують там вироблятися в невеликих масштабах, задовольняючи потреби музикантів світового рівня.
Акустичні характеристики
Віолончелі, конструкція якої відповідає стандартам якості, притаманні:
- дуже специфічне оксамитове та глибоке звучання з широким тональним діапазоном;
- конструкція класичного дизайну, що майже не змінювалася останні 100 років;
- наявність або відсутність лакового покриття на корпусі (яке відіграє скоріше естетичну роль, аніж має певне практичне призначення).
Оскільки віолончель не є механічним інструментом, за її звучання цілком і повністю відповідає дерево, що резонує від коливання струн. Досвідчені музиканти стверджують, що іноді інструменту буває необхідно з десяток років свого роду “розкачування”, аби дійсно розкрити прихований акустичний потенціал.
На практиці це означає, що на віолончелі треба грати щоденно, дотримуючись простих правил звуковидобуття. Але якщо ви вибираєте віолончель на вторинному ринку, то за словами спеціалістів інтернет-магазину Muzline, можете розраховувати на те, що її голос вже розкритий, а отже вам легше буде оцінити наявні можливості інструмента. Єдина практична порада в такому випадку - уважно дивитися, аби модель, що ви зібралися купити, не має фізичних ушкоджень та слідів ремонту, якщо подібні мали місце у минулому.